Legnica 112Policja

Przed wycieczką czy kolonią swojego dziecka zgłoś kontrolę autokaru

Wakacje dla legnickich policjantów to czas wytężonej pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo osób spędzających wypoczynek na terenie powiatu legnickiego oraz tych którzy na odpoczynek wybierają się autokarami. Legniccy policjanci przypominają o zgłoszeniu kontroli autokarów dla naszych pociech udających się na letnie kolonie, obozy czy wycieczki.

Funkcjonariusze legnickiej drogówki, jak co roku podczas wakacji przypominają, że można zgłosić kontrolę autokaru, którym nasza pociecha wybiera się na wycieczkę.

W czasie kontroli sprawdzany jest przede wszystkim kierowca, jego stan trzeźwości i uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusze kontrolują również stan techniczny autobusu oraz niezbędne wyposażenie

– mówi kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Kontrole autobusu może zgłosić rodzic, opiekun prawny lub też sam organizator wyjazdu. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Sprawdzenia autokarów odbywają się przy ul. Domejki w Legnicy i można je zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30-14.30 pod numerem telefonu 47 874 18 30.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button