- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Pościg zakończony sukcesem. Zatrzymano kierowcę z narkotykami

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali 21-letniego kierującego pojazdem marki Volkswagen, który nie zatrzymał się do kontroli, przy którym następnie ujawnili marihuanę i metamfetaminę. Mężczyznę poddano wstępnemu badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie, którego wynik był pozytywny. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek popołudniu, na jednej z ulic miasta, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniąc służbe w dyspozycji KMP w Legnicy,  zauważyli pojazd marki Volkswagen, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać, rozglądać wokół siebie. Natychmiast policjanci podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli drogowej ponieważ istniało podejrzenie, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie.

Kierujący pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez oznakowany radiowóz, nie zatrzymał się i podjął ucieczkę. Następnie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Szybka reakcja policjantów zaowocowała krótkim pościgiem i zatrzymaniem 21-latka – relacjonuje asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

W trakcie przeszukania pojazdu, jakim się poruszał, ujawniono dwa zawiniątka srebrnej folii z zawartością suszu roślinnego i substancji skrystalizowanej koloru białego. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczone środki odurzające to marihuana i metamfetamina. Ponadto badanie narokotestem kierującego dało wynik pozytywny dla środków odurzających z grupy metamfetamina.  Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań i  osadzono w policyjnym areszcie.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button