- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali naćpanego pirata drogowego

Funkcjonariusze z grupy Speed zatrzymali do kontroli 42-letniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 59km/h. Będąc przy tym wpływem środków odurzających i mając uprawnienia. Poza wysokim mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej drogówki wchodzących w skład grupy Speed w trakcie działań ukierunkowanych na zwalczanie agresywnych zachowań na drodze kierujących, niestosujących się do ograniczeń prędkości, zatrzymali 42-letniego kierującego Fordem.

Kierujący nie zważając na oznakowanie i fakt, że w rejonach przejść dla pieszych tudzież skrzyżowania, powinien zachować szczególną ostrożność,  przekroczył prędkością jadąc 109km/h. Należy podkreślić, że miało to miejsce w terenie zabudowanym, gdzie prędkość obowiązywała do 50km/h.

Policjanci podczas rozmowy z kierującym zwrócili uwagę na jego nieracjonalne zachowanie. Z uwagi na podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających, 42-latka przebadano narkotestem. Wynik okazał się pozytywny wskazując na zawartość w organizmie narkotyków z grupy amfetamina, potwierdzając przypuszczenia funkcjonariuszy – relacjonuje asp. Krzysztof Oleniacz z KMP w Legnicy.

Jednak to nie koniec nie odpowiedzialności mężczyzny. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych, okazało się, iż kierujący ma obecnie zatrzymane prawo jazdy przez sąd.

Pojazd którym się poruszał został odholowany na koszt właściciela na parking szczerzony, a mężczyzna za przekroczenie prędkości został ukarany  mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. złotych.

Mieszkaniec powiatu legnickiego za swój lekceważący stosunek do prawa, odpowie przed sądem. Za kierowaniem pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button