Legnica 112Policja

Zdarzenie drogowe na A4 z udziałem pijanego kierowcy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 47- letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźle. Zatrzymany miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. W takim stanie kierował samochodem po autostradzie A-4. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj około godziny 22.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na 90 km autostrady A-4 kierunek Wrocław.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że kierujący pojazdem marki VW Passat nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pas zieleni znajdujący się na poboczu drogi uszkadzając swój pojazd. Od kierującego pojazdem wyczuwalna była silna woń alkoholu

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Po przebadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzono w policyjnej celi, a pojazd usunięto z drogi pomocą drogową. 47-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button