Legnica 112Policja

Wybijał młotkiem szyby w samochodach. Wandal już w rękach policji

25-latek z gminy Chojnów wybijał szyby w zaparkowanych na terenie Legnicy samochodach. Bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany przez legnickich policjantów. Mężczyzna odbywał w ostatnim czasie karę pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu, dlatego teraz odpowie w warunkach recydywy. Ponadto okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 11 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz swój pobyt w zakładzie karnym może wydłużyć nawet o 7,5 roku.

W miniony poniedziałek przed godziną 20:00 Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona przez świadka zdarzenia, że w Legnicy jakiś mężczyzna idzie chodnikiem i najprawdopodobniej za pomocą młotka wybija szyby w zaparkowanych pojazdach.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Chojnów, który swoim przestępczym działaniem uszkodził 10 pojazdów. Po sprawdzeniu w systemach informacyjnych Policji, okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary 11 miesięcy pozbawienia wolności. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Mężczyzna rok temu odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu, dlatego teraz odpowie w recydywie. Na pytanie o powód swojego haniebnego zachowania powiedział, że nie wie dlaczego to zrobił. Stwierdził, że wcześniej spożywał alkohol i coś musiało go zdenerwować, następnie swoją agresję wyładował na cudzym mieniu.

25-latek spowodował straty na blisko 10 tys. zł. i usłyszał łącznie 10 zarzutów. Teraz swój pobyt w zakładzie karnym może wydłużyć nawet o 7,5 roku.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button