Legnica 112Policja

W ciągu jednej doby zatrzymano za posiadanie narkotyków aż 5 osób

Tylko w ciągu jednej doby policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali 5 osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełnili służbę w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Tylko w ciągu tego jednego dnia zatrzymali aż pięć osób posiadających przy sobie narkotyki.

Trzy osoby zostały zatrzymane na terenie Legnicy. To 35, 40 i 17-latek, którzy posiadali przy sobie od kilku do kilkunastu porcji handlowych marihuany. Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane przez policjantów na terenie gminy Chojnów. 22-latek i 19-latek posiadali przy sobie kilogram marihuany. Ponadto w miejscu zamieszkania jednego z nich policjanci ujawnili dodatkowo 40 porcji handlowych metamfetaminy. Wszyscy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie – poinformowała mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Przypominamy, że zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa powyżej, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Natomiast w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button