Legnica 112Policja

Twoje dziecko wyjeżdża na wakacje? Zgłoś kontrolę autokaru

Za dwa tygodnie zaczynają się upragnione dla dzieci wakacje. Dla legnickich policjantów to czas wytężonej pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo osób spędzających wypoczynek na terenie powiatu legnickiego oraz tych którzy na odpoczynek wybierają się autokarami. Legniccy policjanci przypominają o kontroli autokarów dla naszych pociech udających się na letnie kolonie, obozy czy wycieczki.

Funkcjonariusze legnickiej drogówki, jak co roku w okresie wakacyjnym przypominają, że można zgłosić kontrolę autokaru, którym Nasza pociecha wybiera się na wakacje. W czasie kontroli sprawdzany jest przede wszystkim kierowca autobusu oraz jego stan trzeźwości i uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusze kontrolują również stan techniczny autobusu oraz niezbędne wyposażenie

– informuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Kontrole autobusu może zgłosić rodzic, opiekun prawny lub też sam organizator wyjazdu. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Sprawdzenia autokarów odbywają się przy ul. Domejki w Legnicy i można je zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30-15.00 pod numerem telefonu 47 874 18 30.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button