Legnica 112Policja

Twoje dziecko wyjeżdża na ferie? Zgłoś kontrolę autokaru

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sprawdzą stan techniczny autokarów oraz stan trzeźwości kierowców mających przewozić dzieci i młodzież na ferie zimowe. Taką kontrolę, z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń, należy umówić co najmniej 2 dni przed planowanym wyjazdem.

Już za tydzień rozpoczną się ferie zimowe w naszym województwie. Wybierając się na zorganizowaną wycieczkę, warto zgłosić kontrolę autokaru. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w ramach działań „Bezpieczne ferie” skontroluje autokary przeznaczone do przewozu dzieci i młodzieży.

W Legnicy na ulicy Domejki został utworzony punkt kontroli autokarów, gdzie funkcjonariusze, będą dokonywać sprawdzeń stanu technicznego autokaru, stanu trzeźwości kierującego, obowiązkowego wyposażenia pojazdu, wymaganych dokumentów, czasu pracy kierującego

– informuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

W celu przeprowadzenia kontroli autokaru, należy zgłosić się osobiście do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy ulicy Staffa 2 lub zadzwonić pod numer telefonu 47 874 18 30 w godz: 08:00-15:00 od poniedziałku do piątku. Taką kontrolę, z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń, należy umówić co najmniej 2 dni przed planowanym wyjazdem.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button