Legnica 112Policja

Seniorów coraz trudniej oszukać. To efekt działań profilaktycznych policji

Policjanci cały czas rozmawiają z seniorami i przestrzegają ich przed oszustami. Zwracają się też do osób młodych, aby ostrzegali znane im osoby starsze. Policja nieustannie apeluje i przestrzega przed oszustwami. Takie działania przynoszą pożądane efekty, bo tylko wczoraj 4 seniorów nie dało się oszukać.

Wczoraj Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o czterech próbach oszustwa. Przestępcy kontaktowali się z seniorami, dzwoniąc na numer stacjonarny. W każdym z tych przypadków legenda była ta sama, a mianowicie dzwoniący podawał się za członka rodziny i przedstawiał historię, że przejechał na czerwonym świetle i spowodował wypadek drogowy, w którym zginęła kobieta. Prosił o pożyczenie pieniędzy, aby uchronić się przed rzekomym więzieniem.

Czujni seniorzy od razu zorientowali się, że jest to próba oszustwa i nie uwierzyli w opowiadaną historię. O wszystkim powiadomili policję. Oszuści na cel swoich przestępczych działań wzięli trzech mieszkańców Prochowic, 86-letniego mężczyznę, 66 i 75-letnią kobietę oraz 57-letniego mieszkańca Legnicy – relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Wzorowa postawa oraz wiedza profilaktyczna tych ludzi uchroniła ich przed stratą swoich oszczędności. Otrzymujemy sygnały od mieszkańców, że działania profilaktyczne, które prowadzi Policja oraz nagłaśnianie problemu oszustw zwiększają czujność i ostrożność osób starszych w kontaktach z nieznanymi osobami. To cieszy i motywuje nas do dalszej pracy w walce z oszustami.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button