Legnica 112Policja

Przeciął autem rondo, uderzył w tył innego samochodu.. i nie poczuł się winny

Wniosek o ukaranie do sądu zostanie sporządzony wobec 21-letniego legniczanina, który nie stosując się do przepisów ruchu drogowego przeciął rondo i uderzył w prawidłowo jadącą kierującą Fordem kobietę. Do zdarzenia doszło w minioną środę o godzinie 20:00 w Legnicy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń i nie korzystał z pomocy medycznej. Młody kierowca odmówił przyjęcia mandatu karnego, ponieważ nie poczuwał się do winy.

W minioną środę o godzinie 20:00 na legnickim Rondzie Bitwy pod Monte Cassino doszło zdarzenia drogowego wyglądającego groźnie, na szczęście łagodnego w skutkach.

Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy, kierujący pojazdem marki BMW, 21-letni legniczanin, jadąc prawym pasem ruchu ulicy Sikorskiego, z całym impetem wjechał na rondo a następnie nie zastosował się do znaku poziomego P2b, jakim jest lina ciągła pojedyncza. Młody kierowca w wyniku swojego manewru nieprawidłowo zmienił pas ruchu i z pełną prędkością uderzył w tył prawidłowo jadącego po rondzie Forda. Kierująca Fordem 25-letnia kobieta, siłą odrzutu uderzyła w znak drogowy uszkadzając go – relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt nie korzystał z pomocy medycznej. Oboje kierujący jechali sami i byli trzeźwi.

Zaskakującym jest jednak fakt, że 21-latek nie poczuł się do winy i odmówił przyjęcia mandatu karnego. Wobec tego policjanci sporządzili dokumentację, celem wykonania czynności wyjaśniających i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button