Legnica 112Policja

Poszukiwany do odsiadki wpadł za kierownicą. Był pijany

Policjanci zatrzymali kierującego Renault, który mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu poruszał się samochodem ulicami naszego miasta. Kierowcą na podwójnym gazie był 46-letni mieszkaniec Legnicy. Okazało się również, że jest poszukiwany do odbycia kary 302 dni pozbawienia wolności. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie patrolowania ulicy Nowodworskiej w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Policjanci w trakcie legitymowania od razu spostrzegli, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia.

Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu legniczanina w policyjnej bazie danych okazało się, że 46-latek jest poszukiwany do odbycia 302 dni kary pozbawienia wolności

– poinformowała kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu zostanie przewieziony do Zakładu Karnego.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem, za jego popełnienie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button