Legnica 112Policja

Pościg w Kunicach. W aucie były narkotyki i amunicja

Do pościgu funkcjonariuszy za kierowcą Mercedesa doszło w minioną niedzielę po godzinie 17:00 w Kunicach. Według zgłoszenia, kierujący miał wciągnąć kobietę do pojazdu i odjechać. Gdy policjanci chcieli zatrzymać kierującego do kontroli drogowej, ten rozpoczął ucieczkę. W pewnym momencie porzucił pojazd i uciekał pieszo. Po chwili został zatrzymany przez mundurowych. Jak się okazało mężczyzna posiadał trzy zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast w pojeździe i bezpośrednio przy nim ujawniono narkotyki i amunicję.

W minioną niedzielę po godzinie 17:00 do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęło zawiadomienie, że w Kunicach mężczyzna wciągnął kobietę do pojazdu i odjechał. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy już po chwili zauważyli opisywany pojazd. Funkcjonariusze chcąc zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący nie zamierzał zatrzymać się i gwałtownie przyspieszył.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za kierującym, który pomimo nadawanych sygnałów kontynuował ucieczkę, łamiąc przepisy ruchu drogowego.  W pewnym momencie, mężczyzna uderzył w radiowóz a następnie wybiegł z pojazdu i uciekał pieszo. Samochód sprawcy dalej toczył się po drodze stwarzając realne zagrożenie dla innch uczestników ruchu drogowego oraz pasażerów znajdujących się wewnątrz pojazdu. Jeden z funkcjonariuszy pobiegł za mężczyzną. Natomiast drugi udał się do znajdującej się w jadącym pojeździe kobiety z dzieckiem i zatrzymał pojazd. Po chwili uciekinier został zatrzymany przez policjanta

– relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Jak się okazało, kierującym był 32-letni mieszkaniec gminy Kunice. Natomiast pasażerka to jego partnerka, przy której znajdowało się ich wspólne, 8-miesięczne dziecko.

Po sprawdzeniu w systemach informacyjnych Policji wyszło na jaw, że mężczyzna posiada aż trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto w toku wykonywanych czynności w pojeździe ujawniono 2 sztuki amunicji i 1 szt. naboju hukowego. Natomiast bezpośrednio przy pojeździe znajdowało się metalowe pudełko z zawartością ich dokumentów i krystaliczną substancją. Po przebadaniu testerem narkotykowym zabezpieczonych kryształków, wyszło na jaw, że jest to metamfetamina. 32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie a zabezpieczona amunicja została wysłana do badań balistycznych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i w najbliższym czasie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button