Legnica 112Policja

Policyjni Mikołaje rozdawali odblaski mieszkańcom Legnicy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy rozdawali odblaski mieszkańcom Legnicy. Do niechronionych uczestników ruchu drogowego trafiły opaski, kamizelki oraz breloki odbijające światło. Każda okazja jest dobra do tego, by przypominać o noszeniu odblasków dla poprawy własnego bezpieczeństwa!

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego asp. Iwona Danielewicz i asp. Arkadiusz Procków w mikołajkowych czapkach rozdawali odblaski. Funkcjonariusze wręczali opaski, kamizelki odblaskowe oraz breloki odbijające światło. Inicjatywa policjantów była doskonałą okazją, by przypomnieć przede wszystkim seniorom i dzieciom o obowiązujących przepisach ruchu drogowego oraz zachęcić ich do korzystania z odblasków.

Warto przypomnieć, że ten otrzymany od policjantów „drobiazg” daje kierowcy szansę na zauważenie pieszego lub rowerzysty znaczenie szybciej niż osobę, która nie ma na sobie żadnego elementu odblaskowego.

Pieszy bez odblasków w porze wieczorowo-nocnej jest widoczny dla kierowcy z około 30 metrów. Droga hamowania pojazdu jadącego z prędkością 100 kilometrów na godzinę wynosi w przybliżeniu 60-75 metrów. Dlatego piesi czy rowerzyści muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osoby korzystające z odblasków dają szansę kierującemu na zauważenie ich nawet z odległości 200 metrów

– przekonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Chociaż obowiązujące przepisy nakładają na pieszych obowiązek używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, to warto także zaopatrzyć się w nie, przemieszczając się po ulicach miast czy też wsi.

Noś odblaski – bądź widoczny i bezpieczny!

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 7

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button