Legnica 112Policja

Pies legnickich policjantów wytropił zaginionego mężczyznę

Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie poszukiwali 40-letniego mężczyznę. Rodzina zgłosiła jego zaginięcie. W dotarciu do mężczyzny pomógł PIRS – policyjny pies tropiący z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Doprowadził policjantów na skwer, gdzie przebywał zaginiony mężczyzna. Na szczęście po raz kolejny nos policyjnego psa nie zawiódł i pomoc przyszła w samą porę.

Wczoraj późnym popołudniem policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zostali zawiadomieni o zaginięciu 40-latka. Według zgłoszenia zaniepokojonej żony, mężczyzna bez telefonu, dokumentów oraz pieniędzy wyszedł z domu mówiąc, że więcej go już nie zobaczą.

W okolicę zaginięcia zostały skierowane policyjne patrole. Na miejsce został również skierowany przewodnik policyjnego psa tropiącego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Policjanci sprawdzali każde miejsce, w którym mógłby znajdować się mężczyzna. Jego rysopis znał każdy policjant będący w służbie.

Prawe dwuletni owczarek Pirs – po zapoznaniu się z zapachem z odzieży przekazanej przez rodzinę zaginionego mężczyzny pomimo trudnych warunków atmosferycznych podjął trop. Doprowadził swojego przewodnika na jeden z chojnowskich skwerów, gdzie przebywał zaginiony 40-latek

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Mieszkaniec Chojnowa został przekazany pod opiekę medykom. Nos policyjnego psa nie zawiódł i bardzo szybko odnalazł zaginionego mężczyznę. To kolejny w ostatnim czasie sukces psa tropiącego Pirsa.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button