Legnica 112Policja

Pędził 139 km/w terenie zabudowanym. Szybko pożegnał się z prawem jazdy

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Niestety widząc tragiczne skutki zdarzeń drogowych często potwierdza się powiedzenie, że pośpiech jest złym doradcą. Wczoraj w Prochowicach legniccy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości na terenie zabudowany o 89 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące oraz nałożono mandat karny w wysokości 2500 złotych i 15 pkt karnych.

Nie brakuje wciąż nawołujących apeli do rozsądnej, bezpiecznej jazdy, jednak nadal jest wielu kierowców, którzy za nic mają przepisy i odpowiedzialność za siebie, czy też innych uczestników ruchu drogowego. Niestety widząc tragiczne skutki wypadków drogowych często potwierdza się powiedzenie, że pośpiech jest złym doradzą. Wczoraj policjanci legnickiej drogówki egzekwowali od kierujących w różnych częściach naszego powiatu przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

Wczorajszym rekordzistą w przekroczeniu prędkości okazał się być kierujący VW, który został zatrzymany do kontroli w Prochowicach. Kierujący pojazdem marki VW jechał z prędkością 139 km/h w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 pkt karnymi

– mówi kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Legniccy policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu.

Ponadto policjanci mają nadzieję, że okres bez prawa jazdy skłoni kolejną osobę do refleksji i ostrożniejszej jazdy zgodnej z przepisami.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button