Legnica 112Policja

Obywatelskie zatrzymanie agresywnej wandalki. Zdążyła uszkodzić 8 aut

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej jednego z mieszkańców miasta, ujęta została 22-letnia kobieta, która w nocy z soboty na niedzielę uszkodziła 8 zaparkowanych przy drodze pojazdów. Była agresywna, krzycząc skakała po samochodach, wyrywała wycieraczki i rysowała powłokę lakierniczą. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali ją i osadzili w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za zniszczenia mienia, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę, po godzinie 1:00 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony, że agresywna kobieta niszczy zaparkowane przy jednej z ulic w Legnicy pojazdy. Na miejsce udali się policjanci. Jeden z mieszkańców, wykazał się wzorową postawą obywatelską i ujął kobietę, czekając z nią do przyjazdu funkcjonariuszy.

Jak się okazało na miejscu, 22-letnia mieszkanka Legnicy, nie karana wcześniej, silnie pobudzona i agresywna krzycząc skakała po pojazdach, wyrywając wycieraczki, rozbijając szyby i rysując powłokę lakierniczą w zaparkowanych przed drodze samochodach. Kobieta uszkodziła łącznie 8 pojazdów. Została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie

– informuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

22-latka nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Obecnie wykonywane są z nią czynności. Straty na szkodę osób pokrzywdzonych są dopiero szacowane. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button