Legnica 112Policja

Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu

Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu. Mężczyzna kierujący pojazdem marki Opel miał wydychanym powietrzu 2 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że 48-latek posiada kilka dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Mężczyzna przebywający na ulicy Plażowej w Spalonej zwrócił uwagę na kierującego samochodem marki Opel Astra. Z uwagi na podejrzenie, że może być nietrzeźwy mężczyzna podszedł do niego i wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu oraz powiadomił policję.

Patrol ruchu drogowego potwierdził przypuszczenia zgłaszającego. 48-letni mieszkaniec gminy Kunice miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że ma kilka dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze usunęli pojazd pomocą drogową

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Po raz kolejny właściwa postawa świadka zdarzenia przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanego kierowcy oraz być może uniknięcia kolejnej tragedii spowodowanej przez tak bezmyślnego kierowcę.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button