Legnica 112Policja

Mieli pociąg do… kradzieży infrastruktury kolejowej. Już są w areszcie

Legniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży trakcji kolejowej. Jeden z zatrzymanych był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, dodatkowo policjanci udowodnili 39-latkowi 3 inne kradzieże infrastruktury kolejowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli część skradzionego mienia, a wysokość poniesionych strat opiewa na kwotę 60 tys. złotych.

Odpowiednia reakcja i czujność funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Straży Ochrony Kolei przyczyniła się do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49 lat, którzy dokonywali kradzieży metalowych elementów nieczynnej trakcji kolejowej. Legniczanie przecięli i chcieli ukraść około 50 metrów sieci trakcyjnej na szlaku Piekary Wielkie Legnica Wschód powodując straty w wysokości 9 tys. złotych.

Ponadto w toku wykonywanych czynności policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu na podstawie zebranego przez siebie materiału dowodowego, udowodnili jednemu z nich dokonanie kilku kradzieży infrastruktury drogowej. Mężczyzna kilkanaście dni temu ukradł w różnych miejscach na terenie Legnicy kilkaset metrów drutów jezdnych, nośnych stanowiących nierozłączny element części infrastruktury kolejowej. Łączne straty jakie spowodował opiewają na kwotę 60 tys. złotych

– mówi kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

39-latek usłyszał łącznie 4 zarzuty kradzieży w warunkach tzw. recydywy do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku więzienia. Jego wspólnik 49-latek usłyszał zarzut kradzieży, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienie wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button