Legnica 112Policja

Legniczanka kliknęła w nieznany link… i straciła 3 tys. złotych

Legnicka Policja nieustannie przestrzega przed tzw. “klikaniem” w niewiadomego pochodzenia linki. Mimo licznych apeli wciąż znajdują się osoby, które padają ofiarą oszustów. Przekonała się o tym legniczanka, która straciła prawie 3 tys. zł.

Oszuści nie są bierni i nieustannie próbują wzbogacić się czyimś kosztem. Szczególną ostrożność należy zachować dokonując różnego rodzaju transakcji internetowych. Należy pamiętać aby bezwzględnie nie otwierać linków wysyłanych przez obce osoby a tym bardziej nie logować się do bankowości za pomocą takiego linku.

Wczoraj ofiarą oszustów padła legniczanka, która na jednym z portali sprzedażowych wystawiła na sprzedaż sukienki. W odpowiedzi na ogłoszenie, kobieta otrzymała informację o chęci kupna tych rzeczy przez nieznaną jej osobę, która wysłała kobiecie link, rzekomo potwierdzający dokonania płatności. Niczego nieświadoma mieszkanka Legnicy weszła w otrzymany link a następnie została przekierowana na stronę internetową, łudząco przypominającą stronę banku. Zalogowała się i tym samym, oszust pozyskał dostęp do jej bankowości. Przestępca bardzo szybko dokonał transakcji wypłacając z konta kobiety prawie 3 tys. zł. – relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Legnicy policjanci nieustannie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przede wszystkim nie otwieranie wysłanych od nieznanych nam osób linków.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button