Legnica 112Policja

Legnicka policja ujęła złodzieja paliwa. Ukradł 360 litrów oleju napędowego

Policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa z zaparkowanych na terenie jednej z firm samochodów ciężarowych. Jak się okazało, to 35-letni mieszkaniec Legnicy. Jego łupem padło 360 litrów paliwa na kwotę ponad 4 tys. zł. Legniczanin popełnił przestępstwa w recydywie, ponieważ był już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem. Teraz może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o kradzieży paliwa. Nieznany sprawca, po uprzednim przecięciu siatki ogrodzeniowej, dostał się na teren jednej z legnickich firm. Następnie wyłamał korki wlewu paliwa w 4 zaparkowanych tam pojazdach ciężarowych, po czym dokonał kradzieży 360 litrów oleju napędowego o wartości ponad 4 tys. zł.

W wyniku pracy operacyjnej, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu ustalili sprawcę i we wtorek zatrzymali 35-letniego mieszkańca Legnicy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy.

W toku pracy z zatrzymanym, funkcjonariusze udowodnili mu również dokonanie kradzieży w jednej z legnickich drogerii. Na początku listopada 35-latek ukradł perfumy różnych marek o wartości 860 zł. Za kradzież również był w przeszłości karany. Teraz, po raz kolejny, odpowie przed sądem

– informuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Za kradzież z włamaniem popełnioną w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button