Legnica 112Policja

Legnicka policja podsumowała świąteczny weekend na drogach

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy mogą przyznać, że okres minionych Świąt Wielkiej Nocy minął bardzo spokojnie zarówno w mieście jak i na drogach powiatu. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a mundurowi obsłużyli 18 zdarzeń z udziałem kierujących. Niestety 7 kierowców straciło prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających.

Tegoroczne święta Wielkanocne minęły w szczególnej atmosferze, a mieszkańcy naszego miasta i powiatu wykazali się odpowiedzialnością.

Ruch na drogach znacznie się zmniejszył, a policjanci mogli skupić swoją uwagę na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Świadczy o tym fakt, że w ciągu czterech dni nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a funkcjonariusze obsłużyli jedynie 18 kolizji drogowych

– podsumowuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Niestety, trzech kierowców utraciło swoje prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a 4 kierujących musiało się liczyć z takimi samymi konsekwencjami za jazdę pod wpływem środków odurzających.

Przypominamy, że utrata prawa jazdy to nie jedyne konsekwencje jakie ponosi nietrzeźwy kierujący. Kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających bądź w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button