Legnica 112Policja

Legniccy policjanci podsumowali działania pn. “Bezpieczny rowerzysta”

Legniccy policjanci w miniony piątek w ramach akcji “Bezpieczny rowerzysta” kontrolowali kierujących jednośladami oraz pozostałymi pojazdami, którzy nieprawidłowo poruszali się ulicami naszego miasta i powiatu, ale także i pieszych. Ujawnili łącznie 52 wykroczeń drogowych. Przy okazji tych działań po raz kolejny jest więc okazja zaapelować do mieszkańców Legnicy, aby zwracali szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo na drogach. Dotyczy to pieszych, rowerzystów, jak i kierujących innymi pojazdami.

Podczas działań „Bezpieczny rowerzysta” funkcjonariusze ruchu drogowego szczególnym nadzorem objęli rejony przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerów. Policjanci ujawnili 52 wykroczeń drogowych. Dotyczyły one przejeżdżania rowerem po przejściu dla pieszych, jazda po chodniku, poruszanie sie pod prąd na drodze dla rowerów.

Przypominamy, że rowerzyści powinni korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się poruszają. W przypadku braku drogi rowerowej można poruszać się poboczem lub jezdnią. Jeśli przewozimy dziecko do lat 7, to musi być ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę – podkreśla kom. Jagoda Ekiert  z legnickiej policji.

Rower powinien posiadać także odpowiednie wyposażenie i być sprawny technicznie. Bardzo istotne jest oświetlenie. Jeżdżąc w dzień należy posiadać tylne oświetlenie odblaskowe w kolorze czerwonym. W trakcie jazdy po zmroku dochodzi do tego jeszcze przednie oświetlenie o barwie białej lub żółtej oraz tylne czerwone. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, każdy rowerzysta powinien używać kasku. Nie są one obowiązkowe, ale każdy wielbiciel jednośladu powinien mieć świadomość, że nawet pozornie niegroźna wywrotka na rowerze i brak kasku może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button