Legnica 112Policja

Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Dzięki wzorowej postawie pracownika stacji, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany 63-letni mężczyzna miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. W taki stanie kierował samochodem osobowym w Prochowicach. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Działając na podstawie nowych przepisów, policjanci zabezpieczyli jego samochód na poczet przyszłej kary. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz przepadek samochodu.

5 kwietnia około godziny 17:45 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez pracownika stacji w Prochowicach. Na miejsce natychmiast wezwano patrol policjantów z Posterunku Policji w Prochowicach.

Jak ustalono, kierowca Renault miał trudności z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna chodząc po stacji zahaczał o regały, a gdy składał zamówienie, pracownik stacji wyczuł od niego alkohol i powiadomił o tym policjantów. Mężczyzna na policyjnym alkomacie wydmuchał 2,7 promila alkoholu. 63-latka zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Działając na podstawie nowych przepisów, policjanci zabezpieczyli jego samochód na poczet przyszłej kary

– poinformowała kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia. Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierowcy grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami oraz przepadek samochodu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button