Legnica 112Policja

Jesienna lustracja dróg. Zgłoś swoją uwagę lub sugestię

W powiecie legnickim trwa jesienna lustracja dróg. Celem działań jest weryfikacja poprawności w oznakowaniu oraz sprawdzenie stanu nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Legnicka policja zwraca się z apelem o przekazywanie własnych uwag i spostrzeżeń dotyczących organizacji i oznakowania ruchu.

Komenda Miejska Policji w Legnicy wraz z zarządcami dróg prowadzi przegląd stanu oznakowania dróg. Działania mają na celu ujawnianie miejsc, które mogą spowodować zagrożenia.

W szczególności przeglądowi podlega: sprzeczne, nieprawidłowe i nieczytelne oznakowanie, nadmiernie restrykcyjne ograniczenia prędkości, brak lub zniszczone urządzenia drogowe, źle profilowane fragmenty dróg, drzewa rosnące zbyt blisko jezdni oraz inne utrudnienia, mające wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego – informuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

W związku z powyższym Policja oczekuje na wasze opinie, uwagi i sugestie, które można przekazać do 15 listopada:

– mailem :
•    mieszkańcy miasta i gminy Chojnów na adres lukasz.uljasz@legnica.wr.policja.gov.pl
•    mieszkańcy pozostałych gmin na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnica na adres piotr.flejterski@legnica.wr.policja.gov.pl

– pod numerem telefonu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy 74 874 18 30 – od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.30

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button