Legnica 112Policja

Dwa wypadki z udziałem motocyklistów. Policja apeluje o rozwagę

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pracowali na miejscu dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. W jednym zdarzeniu zawinił sam kierowca jednośladu, w drugim zaś podróżujący osobówką. W obu przypadkach do szpitala przewieziono motocyklistów. Apelujemy o rozwagę.

Wczoraj o godzinie 14.25 kierujący motocyklem marki Yamaha jadąc ulicą Jaworzyńską w kierunku centrum na wysokości ulicy Borsuczej na łuku drogi z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu 52-latek stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w krawężnik, a następnie przewrócił pojazd. Mieszkaniec powiatu średzkiego został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Kilka godzin później doszło do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty. Kierujący pojazdem marki Renault zjeżdżając z drogi 333 w kierunku a-4 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się 18-letniemu motocykliście. Obaj kierowcy byli trzeźwy. Kierujący motocyklem został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania motocyklem – relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Bez względu więc na to, jaki środek transportu wybierzemy, na drodze zawsze powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem. Wszyscy chcemy przecież tego samego – bezpiecznie dojechać do celu. Życzliwość, uprzejmość, ostrożność – to cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom, zarówno motocykli i samochodów.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button