Legnica 112Policja

Był tak pijany, że zasnął za kierownicą, wjechał do rowu i uderzył w drzewo

39-letni mieszkaniec Zgorzelca za nic miał sądowe zakazy i obowiązujące przepisy. Spożywał alkohol a następnie postanowił kierować samochodem. Był tak pijany, że zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie wjechał do rowu i zatrzymał się na drzewie. Na szczęście jechał sam i na drodze nie było innych uczestników ruchu, bo ta sytuacja mogła się skończyć tragicznie. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast niestosowanie się do sądowego zakazu, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, przed godziną 22:00 legniccy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Zgorzelca, który jadąc pojazdem marki BMW drogą krajową nr 94 w kierunku Chojnowa, zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że ma on dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami, w tym jeden dożywotni. Mężczyzna uskarżał się na bóle w klatce piersiowej i głowy, w związku z powyższym został przebadany w legnickim szpitalu, jednak nie miał żadnych obrażeń ciała i został przewieziony do policyjnego aresztu

– relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

39-latek odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwa. Złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie w stanie nietrzeźwości do 3 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button