Legnica 112Policja

Był poszukiwany, teraz odpowie też za posiadanie metamfetaminy

Policjanci zatrzymali 42-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Okazało się też, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie pracy z zatrzymanym policjanci udowodnili mu również dokonanie oszustwa. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 42-letniego mieszkańca miasta, który posiadał przy sobie krystaliczną substancję. Badanie narkotestem wykazało, że jest to metamfetamina.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworze, celem odbycia kary 7 miesięcy i 15 dni pozbawienia wolności.

Ponadto w trakcie pracy z zatrzymanym, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą legnickiej komendy udowodnili mu dokonanie oszustwa. Mężczyzna za pomocą sieci Internet zawarł umowy z firmą telekomunikacyjną na zakup telefonów, podając dane innej osoby. Straty, jakie spowodował wynoszą ponad 6 tys. zł – relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Teraz jego pobyt w zakładzie karnym może się wydłużyć. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button