Legnica 112Policja

Atak nożownika w Legnicy! Szaleniec zranił dwie osoby i zniszczył kilka aut

Tej niedzielnej nocy oraz poranka mieszkańcy budynku przy ul. Złotego Florena jeszcze długo nie zapomną. Ich budynek oraz okoliczny parking stały się bowiem miejscem dramatycznych wydarzeń. W wyniku ataku szaleńca-nożownika ranne zostały dwie osoby, w tym jedna ciężko. Szaleniec swoje przestępcze konto dodatkowo obciążył uszkodzeniem kilku samochodów, zaparkowanych na parkingu pod budynkiem MPoint. Sprawca został zatrzymany, a okazał się nim 30-latek, który według nieoficjalnych doniesień był na przeputce ze szpitala psychiatrycznego. Obecnie funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonują szereg czynności, aby ustalić dokładnie okoliczności tych zdarzeń.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który zakrwawiony z nożem w ręku biegał po klatce schodowej i dobijał się do drzwi mieszkań. Mieszkaniec Legnicy został skutecznie obezwładniony przez policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że chwilę wcześniej 30-latek uszkodził kilka samochodów przy ulicy Złotego Florena w Legnicy, wbiegł na dach budynku, gdzie przez balkon dostał się do jednego z mieszkań, a następnie wyszedł na klatkę schodową, gdzie próbował dostać się do innych mieszkań

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna dzisiejszej nocy zaatakował nożem mężczyznę, który w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala oraz kobietę, która z obrażeniami twarzy również trafiła do szpitala.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wykonują szereg czynności procesowych, aby szczegółowo wyjaśnić okoliczności tych zdarzeń.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button