Legnica 112Policja

Atak nożownika na dworcu w Legnicy. Sprawcę zatrzymano

Nawet 2 lata pozbawienia wolności może grozić 48-letniemu mieszkańcowi Legnicy, który zaatakował nożem dwóch mężczyzn. Najpierw przysiadł się do kobiety podróżującej pociągiem adorując ją. W Legnicy, na dworzec przyszedł po nią jej chłopak ze swoim ojcem. Uparty amant szedł za nimi i wywiązała się sprzeczka między mężczyznami. Wtedy też wyciągnął nóż i ranił nim chłopaka i jego ojca po czym uciekł. Policjanci ustalili i zatrzymali napastnika. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu w jednym z pociągów do kobiety podróżującej z Chojnowa do Legnicy przysiadł się natarczywy mężczyzna, który nieustannie adorował pasażerkę. Przestraszona dała znać swojemu chłopakowi o tym fakcie i poprosiła aby przyszedł po nią na dworzec. Gdy pociąg zatrzymał się w Legnicy na peronie kobieta wysiadła, a za nią jej adorator. Na dworzec po podróżującą przyszedł zgodnie z umową jej chłopak wraz ze swoim ojcem. Uparty adorator nie dawał za wygrana i szedł za nimi.

W między czasie pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, podczas której adorator wyciągnął nóż i ranił nim mężczyzn. Chłopak miał ranę klatki piersiowej a jego ojciec ranę ciętą łokcia. Po tym zdarzeniu napastnik uciekł a mężczyźni udali się do szpitala a następnie powiadomili policję

– relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Nie łatwym zadaniem dla policjantów było ustalenie sprawcy, gdyż pokrzywdzeni nie znali go. W toku wykonywanych czynności policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu legnickiej komendy ustalili, że sprawcą tego zdarzenia jest 48-letni legniczanin. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ujawnili przy nim nóż, którym posłużył się do popełnienia przestępstwa. Narzędzie zostało zabezpieczone przez policjantów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia poniżej dni siedmiu. 48-latek dopuścił się przestępstwa publicznie i z błahego powodu, co wyczerpuje znamiona występku o charakterze chuligańskim. Ponadto prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Według kodeksu karnego, za popełnione przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button