Legnica 112Policja

Obywatelska czujność pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

Wczoraj dzięki czujności jednego z mieszkańców naszej gminy, policjanci legnickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał wydychanym powietrzu 3,3 promila alkoholu. To kolejne zdarzenie, gdzie obywatel dzwoni z informacją o poruszającym się nietrzeźwym kierowcy pokazuje, jak ważna jest obywatelska odpowiedzialność i współpraca społeczeństwa z organami ścigania w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Wczoraj około godziny 11.50 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji został powiadomiony o poruszającym się peugeotem nietrzeźwym kierowcy w Nowej Wsi Legnickiej. Natychmiast na miejsce skierowano patrol drogówki.

Po chwili policyjny patrol zauważył opisany samochód i zatrzymał samochód do kontroli drogowej. Funkcjonariusze podczas rozmowy z kierowcą od razu wyczuli unoszącą się silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 44 -latka 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

– mówi kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd usunięto pomocą drogową. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz konfiskata pojazdu.

Pamiętaj, nie reagujesz – tolerujesz! Wystarczy zadzwonić na bezpłatny numer 112 anonimowo przekazać numer rejestracyjny, markę pojazdu, kolor oraz określić kierunek poruszania się samochodu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button