Legnica 112Policja

Legniccy policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę z narkotykami

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi i właściwego toru jazdy. 41-latek miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, około godziny 17.45 policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji patrolując ulicę Kazimierza Wielkiego w Legnicy, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę.

Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi, jechał tzw. wężykiem. Od 41-latka wyraźnie czuć było woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Kiedy funkcjonariusze skontrolowali jego odzież, okazało się, że mieszkaniec Legnicy w kieszeni spodni ma zawiniątko folii aluminiowej z zawartością białej skrystalizowanej substancji. Po sprawdzeniu narkotesterem wyszło na jaw, że jest to metamfetamina. 41-letni rowerzysta trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button