Legnica 112Policja

Legniccy policjanci zatrzymali 8 nieodpowiedzialnych kierowców

Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsze. Niestety okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i zasiada za kierownicę samochodu, bądź roweru, hulajnogi, będąc w stanie nietrzeźwości lub posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wczoraj policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 8 nieodpowiedzialnych kierowców.

Pomimo naszych apeli nadal zdarzają się, kierowcy, którzy będący w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających, posiadający decyzję o cofnięciu uprawnień lub sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wsiadają za kierownicę pojazdu, roweru oraz hulajnogi.

Wczoraj policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyeliminowali z ruchu, aż 8 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

3 z nich zostało zatrzymanych za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu oraz jeden za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości. Ponadto zatrzymano 3 kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz jednego posiadającego sądowy zakaz kierowania pojazdami

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Przypominamy raz jeszcze za łamanie zakazu sądowego, grozi 5 lata pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kierowca może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button