KulturaTeatr Modrzejewskiej

“Wodewil Liegnitz” na Scenie Gadzickiego po raz ostatni w tym roku

To już ostatnia szansa w tym roku, by obejrzeć (ale i posłuchać) legnicką superprodukcję „Wodewil Liegnitz albo ostatnia noc Republiki Weimarskiej”. Ta muzyczno-dramatyczna opowieść o podupadającym teatrze oraz historii miasta zostanie zagrana na scenie Gadzickiego jeszcze tylko dwukrotnie w tym roku: 21 grudnia o 10.00 oraz 22 grudnia o 18.00.

Jak czytamy na stronach internetowych legnickiego teatru, “Wodewil Liegnitz” zabierze nas w podróż do roku 1933. W prowincjonalnym mieście Liegnitz działa wówczas teatrzyk wodewilowy „Pałac Walhalla”. Działa z trudem, bo repertuar trąci myszką, publiczność nie dopisuje, a w kasie pustki. Pewnego dnia w tym podupadającym przybytku pojawiają się – zupełnie niespodziewanie – gwiazdy berlińskiego kabaretu, co jest jak wybuch wulkanu. W gąszczu ambicji, pretensji i zaszłości zaczynają się dziać rzeczy tajemnicze i niepokojące. Na dodatek codzienność staje się coraz bardziej mroczna – do drzwi puka rosnąca w siłę hitlerowska rewolucja…

“Wodewil Liegnitz” to istna legnicka teatralna superprodukcja. Dwa akty, siedemnastu aktorów, pięciu muzyków, historia pełna muzyki (dwadzieścia trzy songi) i niecodziennych, inscenizacyjnych fajerwerków.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button