KulturaTeatr Modrzejewskiej

Teatr im. Modrzejewskiej dostanie milion złotych z budżetu Legnicy

Milion złotych z budżetu miasta przeznaczone dla legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej  zostało dzisiaj, 10 listopada 2023 r.  przekazane do Urzędu Marszałkowskiego.

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego podjęta została uchwała o udzieleniu przez Gminę Legnica pomocy finansowej dla województwa dolnośląskiego w wysokości 1 miliona złotych. Środki te przeznaczone są dla Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Trafią do niego na podstawie Uchwały Nr LX/673/23  Rady Miejskiej Legnicy z dnia 25 września 2023 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Dolnośląskiego w formie dotacji celowej, podmiotowej dla Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz na podstawie umowy zawartej pomiędzy Miastem Legnica i Województwem Dolnośląskim z 20 października 2023 r., która określa przeznaczenie i zasady rozliczania dotacji.

Należy podkreślić, że pieniądze dla Teatru Modrzejewskiej znajdują się w budżecie miasta od grudnia ubiegłego roku. Władze miasta deklarują wolę dalszej współpracy  z Urzędem Marszałkowskim w zakresie wspieranie legnickich instytucji kultury.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button