Kultura

Festiwal “Świat pod Kyczerą” zawita dziś do Legnicy

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” to wyjątkowe wydarzenie, które corocznie przyciąga zespoły i artystów z całego świata, stwarzając niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń. XXVII edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 28 czerwca – 7 lipca 2024 roku. To wydarzenie, na które czeka wielu miłośników kultury i tradycji z różnych stron świata, odbędzie się w kilku miastach, oferując bogaty program artystyczny.

1 lipca Legnica stanie się sercem festiwalu. O godz. 15.30 ulicami Najświętszej Marii Panny przejdzie barwny korowód, w którym wezmą udział wszystkie zespoły. Tego samego dnia, o godz. 16.30 na legnickim Rynku, rozpocznie się koncert galowy. Scena wypełni się muzyką, tańcami i śpiewem, prezentując różnorodność kulturową i artystyczną z całego globu.

Festiwal nie ogranicza się jednak tylko do Legnicy. W ciągu tych dziesięciu dni artyści odwiedzą także inne miasta, takie jak Oleśnica, Lisiec, Szprotawa, Polkowice, Wołów, Polanica-Zdrój, Rudna, Zamienice oraz Legnickie Pole.

„Świat pod Kyczerą” to nie tylko występy sceniczne, ale także okazje do bezpośredniego kontaktu z artystami. To idealny moment, by poczuć atmosferę różnych kultur, nauczyć się nowych tańców czy poznać tradycyjne pieśni. Festiwal promuje ideę tolerancji, zrozumienia i współpracy między narodami.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button