- REKLAMA -
AktualnościKultura

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Legnicy [PROGRAM]

Coraz bliżej 11 dzień listopada, kiedy to świętować będziemy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na ten dzień zaplanowano szereg atrakcji w ramach miejskich obchodów tego święta.

Odbędzie się Legnicki Bieg Niepodległości a także piknik militarny przygotowany przez 10. Brygadę Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa oraz 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej z Żagania. Nie zabraknie też Legnickiego Poloneza dla Niepodległej, występów artystycznych, animacji i warsztatów dla najmłodszych, wystaw czy Rautu u Piłsudskiego – to tylko niektóre z propozycji, które zaplanowano wspólnie z instytucjami, służbami mundurowymi, zespołami artystycznymi, legnickimi seniorami w ramach miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Warto podkreślić, że punktualnie o 12.00 na legnickim rynku już po raz piąty dołączymy do akcji „Niepodległa do Hymnu” wspólnie śpiewając „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie odbędzie się uroczyste ślubowanie klas mundurowych VII LO w Legnicy. Oczywiście nie zabraknie wystawców z rękodziełem i ciepłym cateringiem.

plakat listopad 2022 small

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button