- REKLAMA -
Aktualności

LPWiK uruchamia zdroje miejskie. Sprawdź lokalizacje

Już niebawem po przerwie zimowej będziemy mogli ugasić pragnie w zdrojach miejskich. LPWiK zapewnia, że woda w nich spełnia rygorystyczne wymogi jakie nakładają przepisy prawa polskiego i unijnego w zakresie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Zdroje na świeżym powietrzu, z których możemy napić się wody, znajdują się : w Parku Miejskim przy al. Orła Białego i na boiskach treningowych, placu Powstańców Wielkopolskich, pl. Klasztornym, placu zabaw przy ul. Malwowej, kościele św. Jacka, al. Piłsudskiego SP 20, a także  a AquaFun, kortów tenisowych przy ul. Sejmowej, placu zabaw przy ul. ul. Horyzontalnej. Dodajmy, że z poidełek przy. ul. Malwowej, NMP i pl. Klasztornym mogą także korzystać nasi czworonożni przyjaciele.

Wszystkie są podłączone do miejskiej sieci wodociągowej. W sumie, jak wylicza Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w  Legnicy możemy korzystać także z ponad 30 poidełek zamontowanych w szkołach i placówkach użyteczności publicznej.

Jak informuje LPWiK w ostatnich latach jakość wody płynącej w legnickiej sieci wodociągowej ulegała systematycznej poprawie. Dzięki wielu inwestycjom w modernizację procesów uzdatniania w Zakładzie Produkcji Wody, przeprowadzanym również z udziałem środków pochodzących z UE, woda spełnia rygorystyczne wymogi jakie nakładają przepisy prawa polskiego i unijnego w zakresie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, co potwierdzają regularne badania prowadzane przez laboratorium przedsiębiorstwa oraz Państwową Inspekcję Sanitarną.

Legnicka „kranówka” spełnia wszystkie wymogi sanitarne i nadaje się do picia prosto z kranu, bez przegotowania. Gotowanie wody powoduje co prawda jej zmiękczenie, ale odbywa się to kosztem utraty cennych minerałów (głównie magnezu i wapnia), które osadzają się w czajniku w postaci tak zwanego kamienia.

Źródło:
Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button