- REKLAMA -
AktualnościZ życia miasta

Legnica przeznaczy prawie 8 mln zł więcej na inwestycje

Podczas poniedziałkowej sesji radni poparli projekt prezydenta Krzakowskiego, zakładający zwiększenie wydatków, głównie związanych z inwestycjami. Tym samym Legnica wyda o ponad 7 mln 815 tys. złotych więcej niż wcześniej planowano.

Lwia część tej kwoty (bo 2 mln 150 tys. zł) zostanie przeznaczona na adaptację i przebudowę obiektu szkolnego przy ul. Mazowieckiej 3 (na potrzeby Zespołu Placówek Specjalnych). Znaczące wsparcie otrzyma też rewitalizacja parku Miejskiego (przebudowa fontann), bo tutaj zostaną przekazane środki w wysokości 2 mln 400 tys. zł. Nie zapomniano też o legnickim stadionie, 280 tys. zł zostało przeznaczone na modernizację obiektu wraz z budową miejsc parkingowych i wygrodzeń.

Znalazły się też środki na budowę i przebudowę sieci ścieżek rowerowych (700 tys. zł) oraz na przebudowę obiektu przy ul. św. Piotra i Witelona na potrzeby fundacji Avatar (150 tys. zł). Zmiany w budżecie objęły też sfinansowanie budowy nowoczesnej strzelnicy (pisaliśmy o niej tutaj), na ten cel przekazano 347 tys. 400 zł. Nie zapomniano też o Zarządzie Gospodarki Mieszkaniowej, który otrzyma 53 tys. zł na dobudowę przewodów wentylacyjnych w kamienicach komunalnych przy ul. Ściegiennego 29 i Głogowskiej 87.

Wśród celów, których sfinansowanie przegłosowano na poniedziałkowej sesji, znajduje się też m. in. przebudowa konstrukcji dachów wraz z pokryciem w Rynku 32 i 33, na co przeznaczono kwotę 500 tys. zł oraz zakup multimedialnych programów edukacyjnych za 321 tys. 379 zł dla 23 placówek oświatowych działających na terenie miasta.

 

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button