AktualnościInwestycje drogowe

Legnica będzie współpracować ze Zgorzelcem w kwestii autostrady A4

Współpraca samorządów przy okazji modernizacji i rozbudowy dolnośląskiej części autostrady A4 była przedmiotem spotkania prezydenta Legnicy, Macieja Kupaja, z burmistrzem Zgorzelca, Rafałem Groniczem. Samorządowcy podkreślili wolę współpracy przy tak ważnej dla rozwoju naszych miast inwestycji.

Z uwagi na infrastrukturę autostrady i konieczność poprawy bezpieczeństwa jej użytkowników, GDDKiA zaprojektowała kilka wariantów modernizacji. Docelowo wybrano jej rozbudowę w istniejącym śladzie. Po otrzymaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, GDDKiA przeprowadzi badania geologiczne i opracuje dokumentację niezbędną do ogłoszenia przetargu na wykonawcę inwestycji.

Obecną, dwujezdniową autostradę pomiędzy Legnicą a Wrocławiem, z dwoma pasami ruchu i bez pasa awaryjnego zastąpi nowa, z trzema pasami ruchu i pasem awaryjnym. Prace prowadzone będą przy utrzymaniu ruchu dwoma pasami w obu kierunkach, przebudowane zostaną węzły i powstaną nowe obiekty inżynierskie nad autostradą.

Dolnośląski odcinek autostrady A4, bez pasów awaryjnych czy nienormatywnych węzłów, charakteryzuje się bardzo dużym natężeniem ruchu. Przekłada się to niestety na spiętrzenie ruchu i liczne zdarzenia drogowe i kolizje. Łączna długość A4 wynosi ok. 672 km i przebiega przez pięć województw. Na Dolnym Śląsku liczy prawie 194 km.

Prezydent Legnicy Maciej Kupaj z burmistrzem Zgorzelca Rafałem Groniczem | Fot. UM Legnica

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button