- REKLAMA -
Aktualności

Kolejne nowoczesne autobusy w taborze MPK Legnica

Do taboru legnickiego MPK dołączyły dwa kolejne nowoczesne autobusy marki Solaris Urbino 15, spełniające normę ekologiczną Euro VI. To dwa z ośmiu pojazdów zakupionych w ramach unijnego projektu, którego koszt wynosi ponad 12 mln zł, z czego ponad 8 mln zł to dofinansowanie w ramach projektu wdrażania strategii niskoemisyjnych w transporcie.

Te 15-metrowe, niskopodłogowe autobusy, są w całości przyjazne pasażerom, także tym niepełnosprawnym – posiadają m. in. rampę do wjazdu wózków inwalidzkich, dodatkowy wyświetlacz z numerem linii dla osób niedowidzących, przyciski dla pasażerów opisane alfabetem Braille’a oraz wewnętrzny i zewnętrzny system zapowiedzi głosowych.

Warto też wspomnieć, że są klimatyzowane na całej przestrzeni, dodatkowo na pokładzie znajdują się też: autokomputer, WiFi i ładowarki USB, monitoring wewnętrzny (4 kamery) i zewnętrzny (2 kamery), oświetlenie ledowe oraz system kontroli ciśnienia w oponach. Ważnym elementem wyposażenia nowych autobusów są kasowniki, pełniące też rolę biletomatów, dzięki którym możliwa będzie bezgotówkowa zapłata za przejazd kartą zbliżeniową.

kasownik biletomat
Kasownik spełniający też rolę biletomatu, dzięki któremu za przejazd zapłacimy kartą zbliżeniową / Fot. UM Legnica

– Jesteśmy trzecim miastem w Polsce, które wprowadziło takie rozwiązanie – chwali się prezes MPK Zdzisław Bakinowski. – Miasto systematycznie wzbogaca i odmładza naszą flotę. Obecnie wozimy pasażerów 64 autobusami, a już 28 spośród nich posiada najwyższą normę czystości spalin Euro V i VI – dodaje z dumą prezes legnickiego MPK.

Nowo zakupione autobusy niebawem wyjadą na ulice Legnicy a już jesienią dołączą do nich ostatnie 4 autobusy, zakupione w ramach tego projektu. Tym razem będą to najnowocześniejsze autobusy wyposażone w napęd hybrydowy. Dodatkowo w ramach projektu na przystankach legnickich pojawi się pięć kolejnych tablic dynamicznej informacji przystankowej (DIP).

 

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button