AktualnościKGHM

KGHM wyposażył swoje szkoły patronackie w defibrylatory

Każda ze szkół objętych patronatem KGHM „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” otrzymała wsparcie finansowe na zakup defibrylatorów. Sprzęt ratujący życie będzie dostępny w 10 placówkach Zagłębia Miedziowego oraz województwa lubuskiego – Lubinie, Wschowie, Głogowie, Legnicy, Bolesławcu, Polkowicach oraz Chocianowie.

Pierwsze szkoły już zakupiły sprzęt ratujący życie – jeden z takich defibrylatorów AED jest umiejscowiony w Zespole Szkół w Chocianowie.

– Cieszy nas fakt, że KGHM myśli o bezpieczeństwie uczniów i pracowników naszej szkoły. Ale nie tylko. Ponieważ dzięki temu, że urządzenie znajduje się w ogólnodostępnym miejscu, czyli na parterze w holu szkoły, będzie mogła z niego skorzystać nie tylko nasza blisko 800-osobowa społeczność szkolna, ale również każdy kto będzie potrzebował pomocy i będzie się znajdował w pobliżu szkoły. To niezwykle ważne

– mówi Piotr Machoń, dyrektor ZS w Chocianowie.

Defibrylatory AED są bardzo intuicyjne. W prosty sposób instruują osobę korzystającą, jakie kroki należy kolejno wykonywać. KGHM oprócz wsparcia finansowego dla szkół przeprowadzi również dodatkowe szkolenia z obsługi sprzętu.

– Na początku nowego roku, kiedy wszystkie szkoły będę miały już swoje urządzenia, chcemy we współpracy z oddziałem KGHM, Jednostką Ratownictwa Górniczo-Hutniczego, przeprowadzić warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Wiedza i umiejętności praktyczne w tym zakresie powinny być bowiem nieustannie aktualizowane i ćwiczone, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać

– powiedziała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Ratownicy z KGHM wielokrotnie gościli już w szkołach i na wydarzeniach organizowanych dla uczniów klas patronackich dzieląc się swoimi doświadczeniami i ucząc uczniów postepowania z osobą poszkodowaną, a także uświadamiając jak ważne jest podjęcie działań już przed przyjazdem służb medycznych. To także oni wskazali, jaki w jaki sprzęt wyposażyć szkoły, by mieć pewność, że spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności.

Założeniem programu KGHM „Kompetentni w branży” jest odpowiednie przygotowanie absolwentów szkół technicznych i branżowych do podjęcia zatrudnienia w miedziowej spółce. Współpraca nawiązywana jest z tymi placówkami oświatowymi, które prowadzą kształcenie istotne z perspektywy przemysłu miedziowego, takich jak technik eksploatacji podziemnej, mechatronik, technik przemysłu metalurgicznego czy technik elektryk.

Uczniowie klas patronackich mają możliwość odbycia praktyk i zajęć praktycznych w oddziałach KGHM, konkurują między sobą w programie stypendialnym, ale są również zapraszani do aktywności sportowych czy udziału w wycieczkach tematycznych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button