AktualnościKGHMSport

KGHM Partnerem Tytularnym 48. KGHM Biegu Piastów

KGHM, który od wielu lat wspiera najważniejszą imprezę narciarstwa biegowego w Polsce, po raz pierwszy został partnerem tytularnym 48. KGHM Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Umowa dotyczy współpracy przy trzech biegach: 9. Rowerowym Biegu Piastów, który już jest za nami, 48. KGHM Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego oraz 12. Letnim Biegu Piastów.

 Bieg Piastów to wydarzenie, które wykracza poza definicję imprezy sportowej. To od lat spotkanie tysięcy ludzi z całego świata, którzy dzielą wspólną pasję i cieszą się aktywnością na poziomie i zawodowym, i amatorskim. Wśród nich i dla nich co roku pracują wolontariusze KGHM. Nasi pracownicy startują w zawodach, ale też dopingują zawodników. Współpraca miedziowej spółki i Biegu Piastów to idealny przykład odpowiedzialności społecznej i działań dla mieszkańców całej Polski i nie tylko

 powiedział Kamil Kowaleczko dyrektor naczelny do spraw komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

 

 Dzięki zaangażowaniu KGHM Polska Miedź S.A. w nasze wydarzenia sportowe możemy stale się rozwijać, realizować nowe projekty i zachęcać do aktywnego stylu życia tysiące osób. Dziękujemy za nieustające wsparcie i życzliwość. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że najbliższa edycja 48. Biegu Piastów zostanie rozegrana pod egidą KGHM Polska Miedź S.A.

– powiedziała Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost, dyrektor zarządzający Bieg Piastów.

Efektem wieloletniego zaangażowania KGHM są m.in. bezpłatne dla wszystkich trasy narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej. Trasy są bardzo wysoko oceniane w środowisku narciarskim, są ratrakowane i przygotowane zarówno dla narciarzy, jak i biegaczy czy rowerzystów na cały rok.

Co roku współpraca jest rozszerzana o kolejne projekty jak m.in. prospołeczna „Akademia Biegowa KGHM”, czyli cotygodniowe, bezpłatne szkolenia z narciarstwa biegowego dla uczniów szkół podstawowych z Dolnego Śląska. Podczas zajęć prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów, dzieci poznawały techniki biegu narciarskiego i dobrych zachowań na biegówkach.

Ważną częścią działań w ramach umowy jest wolontariat KGHM. Co roku pracownicy miedziowej spółki pojawiają się na Polanie Jakuszyckiej i na specjalnie przygotowanych stoiskach zajmują się wsparciem i dopingiem zawodników. Wolontariusze w dużej mierze tworzą świetną atmosferę wokół imprezy, pełną serdeczności i uśmiechu. Dobre słowa i uśmiechy od pracowników KGHM są bezcennym wsparciem dla sportowców.

Od 2022 r. na kolejne edycje Biegu Piastów zapraszani są także przedstawiciele Rodzin Zastępczych, który na co dzień promują rodzicielstwo zastępcze w ramach kampanii KGHM Mie(dź) Rodzinę. Dzięki organizatorom ci wyjątkowi goście brali już udział w pieszych i rowerowych rajdach turystycznych. Dodatkowo na Polanie Jakuszyckiej każdorazowo organizowana jest Strefa Rodziny, oferująca rodzinne atrakcje oraz animacje dla najmłodszych uczestników.

48. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego zaplanowany jest w dniach 25 lutego – 3 marca 2024 roku. Poprzednia edycja zgromadziła prawie 6 tys. zawodników z całego świata. Z kolei 12. Letni Bieg Piastów odbędzie się w sierpniu przyszłego roku.

KGHM od lat jest aktywnym mecenasem polskiego sportu. Miedziowy gigant obejmuje patronaty nad ważnymi wydarzeniami na poziomie zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.  Wspiera sportowców różnych dyscyplin: piłki nożnej (Zagłębie Lubin), siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki czy sportów zimowych.

Kolejny przykład prospołecznego zaangażowania KGHM to także program stypendialny „Miedziane Rywalizacje” wspierający młodych sportowców na ich drodze rozwoju profesjonalnej kariery. W tym roku we wrześniu zainagurowana została nowa edycja projektu.  Finansowe wsparcie otrzyma aż 30 zawodników z całej Polski. To największa liczba stypendystów od 2019 roku, gdy program został uruchomiony.

Warto podkreślić, że akcje wolontariackie to równie ważny element prospołecznej działalności KGHM w Zagłębiu Miedziowym. Tylko w tym roku udało się przeprowadzić kilkadziesiąt zarówno zbiórek na rzecz potrzebujących, jak i inicjatyw społecznych związanych z promocją rodzicielstwa zastępczego czy projektów promujących aktywny tryb życia. Przy oddziałach miedziowej spółki w ramach akcji „Miedziowe pszczoły” pojawiły się małe pasieki. Ulami zajmują się pracownicy – wolontariusze z KGHM.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button