AktualnościKGHM

70 lat Huty Miedzi Legnica. Hutniczy koncert w sercu miasta

70 lat Huty Miedzi Legnica. Główne uroczystości związane z obchodem hutniczego święta w KGHM zaplanowano na 12 maja. Ten dzień rozpocznie się od głośnego powitania zarządu firmy i dyrektorów naczelnych hut miedziowej spółki przez orkiestrę hutniczą z Głogowa i grupę mażoretek.

Podczas uroczystej akademii w Centrum Kultury Muza w Lubinie zostaną wręczone odznaczenia państwowe oraz odznaki branżowe „Zasłużony dla KGHM Polska Miedź S.A.”. W Legnicy i w Lubinie zaplanowane są tradycyjne imprezy: karczma i comber.

Już w niedzielę, 14 maja o godzinie 13. 00 w katedrze w Legnicy rozpocznie się uroczysta sza święta w intencji hutników i ich rodzin, a na godzinę 19-stą miedziowa spółka zaprasza na otwarty Koncert Hutniczy. Na legnickim Rynku wystąpi Kasia Cerekwicka, Olga Szomańska, Mateusz Ziółko, Łukasz Zagrobelny, Orkiestra Symfoniczna w 25-osobowym składzie pod dyrekcją Tomasz Szymusia.

Publiczność zobaczy także artystów młodego pokolenia z regionu oraz orkiestrę hutniczą z Huty Miedzi w Głogowie pod kierownictwem kapelmistrza Bartłomieja Nienartowicza wraz z zespołem mażoretek. Wydarzenie poprowadzi Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Koncert to jeden z elementów obchodów przypadającego w tym roku jubileuszu 70-lecia Huty Miedzi Legnica. Firma planuje jeszcze w tym roku inne atrakcje dla mieszkańców – m.in. mapping, imprezę sportową i inne niespodzianki.

Z kolei Miasto Legnica, podczas obchodów hutniczego święta, zrealizowało plenerową wystawę „Alchemia miedzi”, która pojawi się w legnickim Rynku 14 maja. Wystawa prezentuje najnowsze i historyczne zdjęcia wnętrza legnickiej Huty Miedzi, w tym fotografie Szczepana Knapa. Można będzie na nich zobaczyć,  jak w Legnicy, w ogniu formuje się miedź, podstawowy surowiec XXI wieku.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button