Aktualności

Drzewa na Alei Rzeczypospolitej obłożone deskami. Wyjaśniamy po co

Drzewa obłożone deskami – taki widok od kilku dni przyciąga uwagę wielu kierowców na Alei Rzeczypospolitej w Legnicy. Wielu kierowców zaczęło się zastanawiać czemu ma służyć ten zabieg? Jak udało się nam ustalić, to nic innego jak zabezpieczenie drzew w ramach przygotowań do przebudowy al. Rzeczypospolitej od ul. Kaczawskiej do ul. Legionów.

Ta oczekiwana przez wszystkich inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie prace koncentrować się będą na poboczach przy przebudowie chodników, ścieżek rowerowych, krawężników oraz oświetlenia ulicznego (w ciągu al. Rzeczypospolitej w odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Okrężnej). W związku z tym wykonawca przebudowy przystąpił do zabezpieczenia ok. 100 drzew.

Natomiast w drugim etapie przebudowana zostanie m.in. jezdnia wraz ze skrzyżowaniami (w ramach projektu planowane jest wzmocnienie nawierzchni jezdni) i przebudowa zatok autobusowych. Rozpoczęcie tego etapu będzie jednak możliwe, gdy zakończy się realizacja III etapu budowy Zbiorczej Drogi Południowej, gdyż będzie ona stanowić alternatywny objazd na czas przebudowy Alei Rzeczypospolitej.

Roboty budowlane obejmować będą szereg działań mających na celu modernizację oraz poprawę funkcjonalności tej ważnej arterii komunikacyjnej. Realizacja projektu ma zapewnić odpowiednią trwałość konstrukcji, większe bezpieczeństwo i komfort dla użytkowników ruchu drogowego. Wykonawca rozpocznie pierwszy etap prac po zatwierdzeniu czasowej organizacji ruchu dla tego etapu.

Na zadanie pn. „Przebudowa al. Rzeczypospolitej od ul. Kaczawskiej do ul. Legionów w Legnicy”, Gmina Legnica otrzymała dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2024 roku w wysokości 5 mln zł.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button