- REKLAMA -
Aktualności

Czas na przebudowę ul. Limanowskiego. Przetarg ogłoszony

Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Bolesława Limanowskiego wraz z włączeniem do skrzyżowania z ul. Kamienną i Kościelną oraz rozbudową parkingu. Termin składania ofert do 8 lutego.

Zamówienie obejmuje: wymianę nawierzchni ulicy i chodników w obrębie skrzyżowania ulic Kamiennej, Kościelnej i Limanowskiego, rozbudowę parkingu, przebudowę chodników i zatoki postojowej dla autobusów, oświetlenia i kanalizacji deszczowej, usunięcia kolizji i zagospodarowanie zieleni. Na tę inwestycję miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład w wysokości 5 mln zł.

To będzie kolejna inwestycji na Kartuzach. W poprzednich w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Legnicy na lata 2015–2020 przebudowano ul. Wrocławską od placu Sybiraków do Nadbrzeżnej. Zbudowano kompleks rekreacyjno–sportowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Zrewitalizowano kamienice przy ul. Kamiennej i Kościelnej oraz przebudowano podwórza u zbiegu ulic Kamiennej, Kościelnej, Daszyńskiego i Wrocławskiej. Mieszkańcy otrzymali bulwar nad Kaczawą wraz z przebudowaną ul. Nadbrzeżną. Przy ul. Kościelnej 3 na powstało Centrum Integracji Społecznej wraz z zagospodarowaniem terenu.

Miasto przeznaczyło na inwestycje w ramach tego programu ponad 20 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło ok. 10 mln zł.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 2

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button