- REKLAMA -
Aktualności

Będzie kolejna tura szczepień przeciwko grypie w legnickim szpitalu

W najbliższą sobotę, tj. 28.11.2020 w godzinach pomiędzy 9:00 a 12:00 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy zostanie przeprowadzone szczepienie przeciwko grypie u kolejnych 90 osób. Legnickiemu szpitalowi udało się przygotować kolejną partię szczepionek.

Pierwsza tura szczepień została przeprowadzona w czwartek (19.11) i w piątek (20.11), kiedy to zaszczepiono ok. 200 osób. Niestety, nie obyło się wtedy bez kolejek, nerwów oraz rozczarowania u tych dla których szczepionek nie wystarczyło i którzy spod legnickiego szpitala odeszli z kwitkiem.

Wynikało to z faktu, że wielu seniorów nie wiedziało, iż należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie, mimo że szpital apelował o wcześniejszą rezerwację. By uniknąć zatem zbędnych nerwów i zapewnić sobie prawo do zaszczepienia, osoby chcące poddać się szczepieniu proszone są o wcześniejszą rejestrację telefoniczną, która prowadzona jest pod numerem 76 72 11 704, codziennie w godzinach od 7 do 14:30.

Dodatkowo legnicki szpital apeluje, by w trakcie oczekiwania na kwalifikację do szczepienia, pacjenci stosowali się do przepisów, wytycznych i zaleceń epidemiologicznych w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu epidemii w szczególności stosowaniu masek, utrzymywaniu dystansu pomiędzy osobami oraz dezynfekcji rąk przed wejściem oraz po wyjściu z obiektu.

Przypomnijmy, że szczepienia przeciwko grypie sezonowej są finansowane ze środków Miasta Legnica. Dzięki m. in. takim właśnie działaniom Legnica została w tym roku wyróżniona tytułem Samorządowego Lidera przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy (pisaliśmy o tym tutaj)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button