- REKLAMA -
AktualnościLegnica 112

Areszt dla pijanego pirata, szalejącego alejkami Parku Miejskiego

Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął sąd po wniosku Prokuratury Rejonowej w Legnicy w stosunku do zatrzymanego przez legnickich policjantów mężczyzny.

Legniczanin w miniony weekend, jeździł ze znaczną prędkością alejkami po parku miejskim, zmuszając osoby tam przebywające do ucieczki z trasy jego zuchwałej przejażdżki. 34-latek odpowie również za czynną napaść na funkcjonariuszy, znieważenie i naruszenie ich nietykalności. Mężczyzna w chwili zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa, będzie odpowiadał w warunkach recydywy za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

21 kwietnia br. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał kilka zgłoszeń, że w parku miejskim w Legnicy, kierujący czarnym mercedesem jeździ alejkami z nadmierną prędkością, stwarzając realne zagrożenie utraty życia i zdrowia dla osób tam przebywających. Przybyli na miejsce funkcjonariusze dokonali sprawdzenia parku miejskiego i terenu przyległego za kierującym.

Po kilkunastu minutach poszukiwań policjanci Wydziału Prewencji, patrolując ulicę Nowy Świat zauważyli zaparkowany pojazd marki mercedes i siedzącego za kierownicą mężczyznę. Z uwagi na podejrzenie, że to ten pojazd, którym kierowca zuchwale jeździł po parku, funkcjonariusze postanowili go skontrolować. Mężczyzna, widząc podchodzących do niego policjantów, odpalił samochód i zaczął gwałtowanie nim cofać. Funkcjonariusze natychmiast wbiegli do radiowozu i udali się w pościg za kierowcą.

Po przejechani kilkudziesięciu metrów, policjanci zablokowali ucieczkę mężczyźnie i pobiegli go zatrzymać. Kierowca mercedesa, nie zamierzał się poddać kontroli, nie reagował na wezwania policjantów. Kiedy funkcjonariusz stanął przed jego autem, mężczyzna próbował go przejechać, a następnie uderzył w radiowóz. Policjanci wobec mężczyzny użyli środków przymusu bezpośredniego i wyciągnęli go siłą z pojazdu. Mężczyzna wobec funkcjonariuszy zachowywał się bardzo agresywnie, wulgarnie, nie reagował w na ich polecenia.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się być 34-letni mieszkaniec Legnicy. Funkcjonariusze z uwagi na irracjonalne zachowanie się kierującego przebadali go alkomatem, który wykazał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Za czyny, których się dopuści, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

podkom. Iwona Król-Szymajda

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button