Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Armia zagra pierwszą płytę

18 maja 2024 • godz. 19:00 » 21:00

90zł

W sobotę, 18 maja, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej zespół Armia, świętujący właśnie 40-lecie działalności, zagra utwory ze swojej pierwszej płyty! Bilety w przedsprzedaży w cenie 90 złotych są już do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36), klubie 4pokoje (ul. Młynarska 7) oraz na stronie www.kupbilecik.pl. W dzień koncertu wejściówki kosztować będą 100 złotych. Początek wydarzenia o godzinie 19, wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała.

Jednym z najważniejszych momentów podczas słynnej edycji festiwalu w Jarocinie w 1984 roku był, do dziś uważany za kamień węgielny polskiego punk rocka, występ puławskiej grupy Siekiera. Pomimo spektakularnego sukcesu zespół niedługo później opuścił wokalista Tomasz Budzyński, który chciał wywierać większy wpływ na artystyczną formę, w Siekierze w pełni przejętą przez gitarzystę – Tomasza Adamskiego. Zanim jednak skończył się orwellowski 1984 rok, Budzyński miał już nowy “eksperymentalny składzik”. Na schodkach prowadzących do warszawskiego klubu Hybrydy były frontman Siekiery spotkał gitarzystę Kryzysu, Brygady Kryzys czy Izraela – Roberta Brylewskiego – oraz grającego na klarnecie filozofa Sławomira Gołaszewskiego i w ten sposób do życia została powołana pierwsza inkarnacja zespołu Armia. Co ciekawe, Budzyński przyjechał wówczas do stolicy wcale nie z zamiarem zakładania kapeli, a na giełdę płyt… Na pełnowymiarowy studyjny debiut grupy trzeba było jednak czekać do 1988 roku, kiedy to premierę miała słynny album z Indianinem na okładce, znany też jako “Antiarmia” – to z niego pochodzą tak klasyczne już dziś utwory jak “Zostaw to”, “Niewidzialna Armia”, “Wojny bez łez” czy “Wołanie o pomoc”.

Koncerty Armii – jak chociażby wyprzedany marcowy występ w Poznaniu – potwierdzają, że pomimo upływu tak długiego czasu zespół wciąż jest w świetnej formie, a wspomniane przed chwilą utwory sprzed blisko czterech dekad wciąż brzmią energetycznie i świeżo. Oczywiście dowodzona przez Tomasza Budzyńskiego grupa podczas jubileuszowych koncertów nie zapomina także o utworach ze swoich innych albumów – usłyszeć można między innymi słynną “Opowieść zimową” i inne momenty legendarnej, nomen omen, “Legendy”. Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie 40-lecia Armii! Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński – wokal, Stanisław Budzyński – gitara, Amade Kaźmierczak – perkusja, Dariusz Budkiewicz – gitara basowa, Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe.

KIEDY: 18 maja, godz. 19
BILETY: 90 zł (przedsprzedaż) do nabycia w Galerii Satyrykon, klubie 4pokoje i na stronie kupbilecik.pl / 100 zł (na koncercie)
MIEJSCE: Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała)

Szczegóły

Data:
18 maja 2024
Godzina:
19:00 » 21:00
Koszt:
90zł
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/124978/Legnica/Armia/

Organizator

Legnickie Centrum Kultury

Miejsce wydarzenia

Sala Maneżowa – Akademia Rycerska
Back to top button