- REKLAMA -
BieganieSport

W niedzielę XI Legnicki Półmaraton oraz III Legnicka Dziesiątka

Pięćset biegaczek i biegaczy zapowiedziało udział w Legnickim Półmaratonie/Legnicka Dziesiątka, który startuje 9 października. Wśród nich zawodnicy z Niemiec, Czech, Hiszpanii.

Zawodniczki i zawodnicy pobiegną na dystansie 21 097,5 m, czyli w półmaratonie albo o połowę krótszym (dziesiątka). Wystartują z placu Meisslera o godz. 10.00 i dalej pobiegną ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tym ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim. Będzie to więc klasyczny bieg miejski.

UWAGA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy informuje, w czasie biegu którego nastąpią utrudnienia i ograniczenia w ruchu, tj.:

– utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Zamkowej, placu Klasztornym, Parkowej, Wrocławskiej, św. Piotra,

– całkowite wyłączenie ruchu kołowego z ul. Wrocławskiej, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego oraz al. Piłsudskiego od centrum w kierunku osiedla Piekary (ul. Sudecka). Trasa biegu nie będzie prowadzona na jezdni od osiedla Piekary w kierunku Centrum.

– całkowite wyłączenie z ruchu kołowego ul. Jordana i ul. Powstańców Śląskich.

Trasa biegu – 2 okrążenia: ul. Wrocławska – ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – al. Piłsudskiego pętla przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Sudecką – al. Piłsudskiego – ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – ul. Wrocławska – pętla przy skrzyżowaniu ul. Wrocławska z ul. Witelona – ul. Wrocławska – ul. Jordana – ul. Powstańców Śląskich – park (al. Orła Białego – Stadion).

Organizatorzy zwracają się z prośbą o dostosowanie się do poleceń służb zabezpieczenia biegu, zachowanie szczególnej ostrożności oraz zabezpieczenie zwierząt domowych przed wtargnięciem na jezdnię.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie
Źródło
UM Legnica

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button