- REKLAMA -
Miedź Legnica

Z Miedzi odchodzą m. in. Goku Roman, Pinillos i Purzycki

W nowym sezonie w barwach Miedzi nie zobaczymy już Jędrzeja Grobelnego, Mateusza Hewelta, Marcina Pietrowskiego, Daniela Pinillosa, Adriana Purzyckiego i Goku Romana. Kontrakty wymienionych zawodników wygasają w czerwcu i nie zostaną przedłużone. Propozycje przedłużenia umów dostali natomiast Marcin Garuch i Paweł Zieliński.

Niespełna 20-letni bramkarz Jędrzej Grobelny ostatni sezon spędził w Legnicy na zasadzie wypożyczenia z Pogoni Szczecin. W Fortuna 1 Lidze rozegrał 7 spotkań w zielono-niebiesko-czerwonych barwach. Od nowego sezonu golkiper reprezentować będzie Wartę Poznań, której jest wychowankiem.

24-letni bramkarz Mateusz Hewelt przyszedł do Miedzi przed sezonem 2019/2020 z angielskiego klubu Everton FC. W ciągu dwóch sezonów rozegrał w legnickim klubie 11 meczów ligowych i 2 pucharowe.

Doświadczony, 33-letni obrońca Marcin Pietrowski dołączył do Miedzi wiosną 2020 roku, przychodząc z Piasta Gliwice. W pierwszym zespole Miedzi rozegrał 12 spotkań w Fortuna 1 Lidze i jeden mecz w rozgrywkach pucharowych. W rundzie wiosennej Pietrowski występował w trzecioligowej Miedzi II Legnica.

28-letni obrońca Daniel Pinillos trafił do Miedzi w trakcie minionego sezonu z angielskiego klubu Barnsley FC. W zespole znad Kaczawy rozegrał 23 spotkania w Fortuna 1 Lidze.

Niespełna 24-letni defensywny pomocnik Adrian Purzycki zasilił zielono-niebiesko-czerwonych przed sezonem 2017/2018, przychodząc z holenderskiej Fortuny Sittard. Z Miedzią wywalczył historyczny awans do Ekstraklasy, rozgrywając w elicie 17 meczów. Łącznie w pierwszym zespole Miedzi rozegrał 72 mecze ligowe, w których zdobył 2 gole. Ponadto wystąpił w 7 pojedynkach pucharowych oraz spotkaniu barażowym.

28-letni pomocnik Goku Roman po raz pierwszy pojawił się w Legnicy w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019, rozgrywając 12 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył 5 goli. Po półrocznej przerwie na występy w greckim Panetolikós GFS ponownie zawitał na Stadion im. Orła Białego, notując 44 występy Fortuna 1 Lidze, 2 mecze w Pucharze Polski i występ w spotkaniu barażowym. W ciągu ostatniego półtora roku zdobył dla Miedzi 12 goli.

Jędrzej, Mateusz, Marcin, Daniel, Adrian i Goku dziękujemy za grę dla Miedzi i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Propozycję przedłużenia wygasających umów otrzymali natomiast Marcin Garuch i Paweł Zieliński – trener Wojciech Łobodziński widzi miejsce dla obu zawodników w kadrze zespołu na nadchodzący sezon.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button